Dariaus Šarausko japoniškas vardas – Tsugen Koji. Išvertus iš japonų kalbos, tai reiškia: „Pirmapradis šaltinis“. „Upelis įteka į upę, upė į vandens telkinį, į jūrą, vandenyną ir t. t. Kai kas paragauja iš upės, kitas vandenį ragauja iš krioklio, kažkas paragauja iš tos pirmapradės versmės ir žinias perduoda kitam“, – paaiškina Darius, One Drop Zen meditacijos centro vadovas Kaune. O kaip „Grikės“ gaminiai palengvina kelią į save pačius..? Šiandien pokalbis su Darium apie tai.

Dariau, papasakokite, kas yra Dzen meditacija?

Meditacija turėtų būti gyvenimo būdas. Tai savo vidinio „Aš“ išskleidimas, išreiškimas ir savęs suvokimas. Tai paties ėjimas į save patį kiekvienoje situacijoje, kiekviename veiksme. Vadinasi, jei valgau, tai tik valgau, jei dirbu, tik dirbu, jei vairuoju, tai tik vairuoju, tam atiduodamas visą save. Jei protas mūsų netrikdo, mes medituojame 24 valandas per parą. Kai protas neramus, sudrumstas, priemonė eiti į save – formali meditacija ant kilimėlio.

Meditacija turi būti įprotis, kaip praustis, valytis dantis. Dzen – proto valymas. Jei kojų nenusiplausi kelias dienas, koks bus kvapas? Jei nevalome proto, koks jis? Sujauktas, nešvarus, apdulkėjęs, tada nematome savo prigimties, neturime teisingo savęs matymo ir pan.

Meditacijai naudojate grikių lukštų gaminius, kodėl pasirinkote būtent juos?

Kaip bėgikas turi savo batus, kaip slidininkas apsirengia slidinėjimo uniformą, kaip žmogus eidamas į pokylį pasirenka kitokius drabužius nei kasdienai, taip ir meditacijai reikia pasirinkti tam tikras priemones, kad būtų lengviau, patogiau. Kitaip, kaip ir važiuojant dviračiu, jei neturi mokytojo, neturi reikiamų priemonių, gali nukristi ir skaudžiai užsigavęs daugiau niekada nebandyti. Meditacijai svarbi pagalvėlė. Ji turi būti ne per kieta ir ne per minkšta, aš renkuosi „Grikės“ gaminius.

Meditacijos                       Meditacija

Grikių lukštų pagalvėlė ypatinga tuo, kad ant jos atsisėdus, grikiai labai gerai pasiskirsto po sėdmenimis. Kiti į pagalvėlės kemša vatą, kitokias medžiagas, bet jos taip gerai nepasiskirto, atsiranda gumulai, užspaudžiantys nervinius kanalus, užspaudžia kojas, jos pradeda tirpti, atsiranda skausmai.

Meditacijos metu žmogui turi būti patogu sėdėti. Kitaip, protas ir taip tuo metu dar nebūna ramus, o skausmas – trukdžiai, neleidžiantys panirti į vidinį pasaulį. Tada žmogus viską meta, sako „čia nesąmonė“ ir taip atsisako kelio į save, gaišta laiką ir ieško kažkokių lyg stebuklingų tablečių. Bet po kiek laiko jis vėl grįžta prie to paties, viskas turi būti pagal tvarką: pirmiausia abėcėlė, tada žodžiai, sakiniai ir pan.

Be to, didžiulis grikių pagalvėlės privalumas – galima reguliuoti jos aukštį, nupilant arba pripilant į ją grikių. Pagalvėlės yra specialiuose užvalkaluose, todėl lengva jas atsekti, pripilti grikių, arba nuimti užvalkalą, norint jį išvalyti, išskalbti ir pan. Meditacijos pagalvėlę galima naudoti ir kaip miego, tai labai patogu ilgoms meditacijoms, žygiams, atsiskyrimams.

Žinau, kad daug „Grikės“ gaminių yra skirti pragulų profilaktikai ir gydymui. Jie gerai išmano anatomiją, todėl savo gaminiais žmogui gali pagelbėti patogiai medituoti. Jie tiesiog palengvina kelią į save pačius.

                                   

Tiesa, įsigijus grikių pagalvėlę reikia su ja „susigyventi“. Čia kaip nauji batai, užsidedi ir jie nuspaudžia kojas, juos reikia panešioti bent kelias dienas. Taip ir su grikių lukštų gaminiais, iš pradžių reikia su jomis apsišlifuoti. Galiu įvardyti tik vieną „Grikės“ „blogybę“ – gaminiai labai ilgaamžiai, jie labai ilgai tarnauja. Iš verslo pusės, „Grikė“ daro per gerus gaminius, įsigijai vieną ir kito nereikia daugybę metų (juokiasi).

Ar „Grikei“ pirmumą teikiate dėl kokybės, ar yra ir kitų priežasčių?

Pirmumą teikiu dar ir dėl to, jog esu pastebėjęs, kad pas juos dirba žmonės su negalia. Neįgalieji – pažeidžiama visuomenės grupė, perkant „Grikės“ produktus, žinau, kad prisidedu prie to, kad ši socialinė grupė nebūtų atstumta, kad galėtų dirbti, tokiu būdu galiu jiems pagelbėti. Man tai didžiulė vertybė.